WiK Balkony – Nowoczesne zabudowy balkonowe

Nowoczesne zabudowy balkonowe

Produkcja WiK. Zapraszamy!

Wygodny balkon cały rok

Rodzaje balkonów

Opis techniczny

f2Zabudowa balkonu typu LUMON składa się z dwóch poziomych profili mocowanych pomiędzy stropem a poręczą balustrady lub posadzką.

Na profilach osadzone są tafle szkła hartowanego ESG o grubości 6mm, 8mm, 10mm. Wysokość elementu jest dostosowywana do potrzeb i może osiągać 2800 mm, zaś szerokość samych tafli szklanych mieści się w przypadku większości zastosowań zakresie od 300 do 950 mm. Tafle są przesuwane po jednym torze, bez względu na to czy jest to loggia czy balkon z narożami od 90° do 270°.

Pierwsza tafla jest tylko otwieralna. Można ją również ustawić w pozycji umożliwiającej wentylacje balkonu. Posiada klamkę u spodu, dzięki której możliwe jest otwarcie balkonu. Klamka jest dostępna z kluczykiem lub bez. Kolejne tafle szkła są już przesuwno - otwieralne. Zabudowa balkonowa może być otwarta całkowicie, a następnie zablokowana, aby tafle szkła wzajemnie się o siebie nie obijały.

Przeszklenia pozbawione pionowych ram zapewniają nieograniczony widok i dostęp światła. Widoczne powierzchnie profili aluminiowych wykończane są poprzez lakierowanie proszkowe wg palety RAL lub anodowanie. Do uszczelnienia stosowane są uszczelki: górne, dolne i boczne. Woda opadowa odprowadzana jest na zewnątrz przez otwory odwodnieniowe na parapet, wykonany z odpowiednio uformowanej blachy. Plastikowe elementy okucia dostępne są w kolorach: biały i czarny. W obudowach systemu LUMON zastosowano rolki i elementy ślizgowe z odpornego na ścieranie tworzywa sztucznego.


f1
Lumon Partner

WikBalkony.pl Nowoczesna zabudowa balkonów. Produkcja WiK.